W dniu 6 stycznia 2023 r. w Bazylice Archikatedralnej pw. Św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przemyślu, o godz. 16.30 z inicjatywy Pani Wicemarszałek Sejmu RP M. Gosiewskiej, odbędzie się koncert zespołu Taraka pt. „Serce za Serce”.
Koncert stanowi podziękowanie dla mieszkańców Przemyśla, działających na tym terenie służb oraz licznego grona wolontariuszy za przyjęcie i udzielenie schronienia uchodźcom wojennym z Ukrainy.
Z racji przygranicznego położenia geograficznego Przemyśl, był pierwszym miejscem do którego przybywali Sąsiedzi zza wschodniej granicy i tutaj mogli odnaleźć bezpieczeństwo i opiekę.
Koncert dedykowany jest wszystkim Polakom, bo cały naród otworzył swoje „serca” na tych, którzy znaleźli się w śmiertelnym zagrożeniu. Po 24 lutego br. Polacy nie zostawili Ukrainy samej sobie w czasie nieusprawiedliwionej agresji rosyjskiej. Przyjęli uchodźców wojennych do swoich domów, czym odpowiedzieli na wezwanie Chrystusa: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

Serdecznie zapraszamy!