Służyć ubogim i potrzebującym

CARITAS ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ

Caritas Archidiecezji Przemyskiej jest organizacją charytatywną Kościoła katolickiego, działającą na terenie województwa podkarpackiego. Caritas przemyska została powołana przez ks. Bpa Ignacego Tokarczuka 29 czerwca 1990 roku. Naszą misją jest niesienie skutecznej pomocy potrzebującym i ubogim, w sposób systematyczny i doraźny, duchowy i materialny. Czyniąc to, odwołujemy się do wartości i zasad wypływających z nauki Ewangelii i katolickiej nauki społecznej.

W jaki sposób pracujemy?

Niesiemy pomoc

Niesiemy pomoc wszędzie tam, gdzie jesteśmy w stanie. Zasadniczym terenem naszej działalności jest teren archidiecezji przemyskiej. Chcemy dotrzeć do najbardziej potrzebujących, którzy sami nie potrafią sobie poradzić i  którym nikt nie podał pomocnej ręki. Chcemy być dla nich jak ewangeliczny dobry Samarytanin.

slajd (22)

slajd (2)

slajd (1)

Świąteczna paczka

Czy chcesz pracować z nami?

Co możesz zrobić?

Każdy z nas może być dobrym Samarytaninem i nieść pomoc innym.

hand-people-girl-woman-female-portrait-1260687-pxhere.com

Modlitwa

Możesz pomagać modląc się za dzieła, które podejmuje Caritas. Ofiaruj swoją modlitwę i cierpienie za dzieła realizowane przez Caritas.

Wolontariat

Możesz włączyć w to dzieło pracując razem z nami. Przejdź do zakładki Wolontariat i zobacz jak możesz pracować z nami.

1-gr

Ofiara

Możesz złożyć ofiarę na rzecz Caritasu, by wesprzeć ich działania. Konto na jakie możesz przekazać ofiarę znajduje się w stopce na dole strony. Dziękujemy!