Wszystkich przytłacza rzeczywistość wojny na Ukrainie, ale niestety zainteresowanie działaniami militarnymi i dramatem, jaki rozgrywa się za naszą wschodnią granicą ciągle spada. Naprzeciw temu problemowi wychodzi Caritas Archidiecezji Przemyskiej organizując wypoczynek dla ukraińskich dzieci w swoich placówkach w Bieszczadach oraz intensyfikując działania Centrum Pomocy Uchodźcom i Migrantom w Przemyślu.

W poniedziałek, 14 listopada 2022 r., w kolejnej audycji Caritas Archidiecezji Przemyskiej „Po prostu Miłość” można było usłyszeć o różnych działaniach na rzecz imigrantów ze Wschodu, którzy znajdują w Polsce bezpieczne schronienie i dobry start w przyszłość. O tych działaniach opowiadały: Małgorzata Sielska, koordynatorka działań Centrum Pomocy Uchodźcom i Migrantom w Przemyślu oraz Kinga Kowalczyk, koordynatorka wypoczynku w Rajskiem.

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy