W przededniu Wigilii Świąt Bożego Narodzenia, 23 grudnia przemyska Caritas, zorganizowała spotkanie świąteczne dla ludzi ubogich, bezdomnych i potrzebujących z Przemyśla i okolic. Tym razem to wyjątkowe spotkanie odbyło się w restauracji „Perła Przemyśla” mieszczącej się na dworcu PKP, prowadzonej przez Caritas. Spotkanie rozpoczęło się słowem wprowadzenia Ks. prał. Artura Jańca – Dyrektora, który przypomniał zgromadzonym przesłanie tajemnicy przyjścia Chrystusa na ziemię oraz przekazał wszystkim najlepsze świąteczne życzenia. Następnie Ks. Abp Adam Szal pozdrowił zgromadzonych, przewodniczył modlitwie, pobłogosławił opłatki oraz przygotowane posiłki.

Dla potrzebujących przygotowano tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz z uszkami, pierogi, kapusta z grochem, rybę oraz słodkości. Każdy uczestnik spotkania otrzymał także paczkę żywnościową. W spotkaniu w Przemyślu wzięło udział około 300 potrzebujących, którzy nie kryli radości i wdzięczności z otrzymanej pomocy. Wielu z nich – jak sami mówili – po raz pierwszy od wielu lat mogło zasiąść do obficie zastawionego stołu, podzielić się opłatkiem oraz cieszyć się atmosferą świąt w tak wyjątkowej – restauracyjnej oprawie. W czasie spotkania nie zabrakło także oprawy muzycznej oraz śpiewu kolęd. Łącznie w ostatnich dniach w tego typu świątecznych spotkaniach zorganizowanych przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej wzięło udział blisko 1500 osób. Natomiast do potrzebujących na terenie naszej archidiecezji trafiło 2500 paczek z pomocą żywnościową.

Jak zawsze nieocenioną pomocą i wielkim zaangażowaniem w niniejszych inicjatywach wykazali się pracownicy przemyskiej Caritas oraz liczni wolontariusze. Za okazane serce, trud i zaangażowanie na rzecz potrzebujących wyrażamy Wszystkim słowa wielkiej wdzięczności i uznania oraz życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Ks. Paweł Konieczny