Caritas Archidiecezji Przemyskiej zorganizowała wigilię dla kilkuset ubogich, bezdomnych i potrzebujących. W tym roku kolacja wigilijna odbyła się w Restauracji „Perła Przemyśla” przy dworcu kolejowym. Oprócz tradycyjnych potraw, nie zabrakło także wspólnego kolędowania , dzielenia się opłatkiem i prezentów.
 

Święta Bożego Narodzenia to czas, który kojarzy się z ciepłem rodzinnego domu i radością ze spotkania z najbliższymi.  Jednak nie wszyscy mają gdzie spędzić wigilię. W tym roku aż w 85 miastach całej Polski potrzebujący zasiadają do specjalnie przygotowanych przez Caritas stołów, z prawdziwą wieczerzą wigilijną, gdzie nie brakuje tradycyjnych potraw. 

 
Tak było także w Restauracji „Perła Przemyśla”, gdzie przygotowano ponad 300 miejsc dla potrzebujących. Wieczerza wigilijna rozpoczęła się od odczytania fragmentu Pisma Św. z Ewangelii św. Łukasza, a następnie metropolita przemyski abp Adam Szal pomodlił się wspólnie ze zgromadzonymi i złożył im świąteczne życzenia. 
 
Caritas w całej Polsce przez cały rok dba o to, by nikt nie czuł się samotny i zapomniany, co teraz, w okresie świątecznym jest tym bardziej ważne. 
 
Po wigilijnej kolacji wszyscy otrzymali paczki na święta, których łącznie przez cały tydzień przemyski Caritas przygotował i wydał ponad 2,5 tys.