W dniu 29.05.2024 r. w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy Caritas Archidiecezji Przemyskiej Oddział w Leżajsku już po raz kolejny zorganizowana została Majówka połączona z dniem otwartym. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć film promujący działalność Warsztatu, zapoznać się z pracowniami, specyfiką pracy w każdej z nich, sposobami prowadzenia terapii oraz obejrzeć pokaz kulinarny w wykonaniu uczestników międzynarodowego konkursu kulinarnego dla osób z niepełnosprawnościami Cupis Spoon i tym samym spróbować zwycięskiego koktajlu. W ramach imprezy odbyło się losowanie nagród, którymi były wyroby wykonane przez uczestników, gry i zabawy integracyjne oraz dyskoteka. Nie zabrakło także pysznej kiełbaski z grilla, rabarbarowego ciasta czy świeżych truskawek.

Wśród przybyłych gości znaleźli się między innymi: Burmistrz Leżajska pan Krzysztof Trębacz, Dyrektor PCPR pan Mariusz Konior, Prezes Stowarzyszenia Dobry Dom pan Marek Piechuta oraz przedstawiciele DPS w Piskorowicach-Mołyniach, ŚDS w Starym Mieście, ŚDS w Jelnej, ŚDS w Sarzynie, uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku oraz wolontariusze z Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku. Wszystkim Bardzo dziękujemy za przybycie.

Uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Leżajsku są osoby z różnymi przyczynami niepełnosprawności, których rehabilitacja prowadzona jest w grupach terapii zajęciowej w oparciu o indywidualne programy rehabilitacji i terapii. Obecnie warsztaty obejmują wsparciem 50 uczestników.

Jak zostać uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Leżajsku ?

Zasady przyjmowania uczestników do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Leżajsku.

Aby zostać naszym uczestnikiem WTZ należy:

  • posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności;
  • złożyć podanie lub wypełnić u nas gotowy formularz;

Uczestnictwo w Warsztacie Terapii Zajęciowej jest bezpłatne – uczestnicy nie ponoszą żadnych opłat w związku z pobytem w placówce.

Zapraszamy do kontaktu:

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Archidiecezji Przemyskiej Oddział Leżajsk

Ul. Jarosławska 4, 37-300 Leżajsk

Tel. 17 240 24 01

www.wtzlezajsk

fb:  WTZ w Leżajsku