W poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r., w kolejnej audycji Caritas Archidiecezji Przemyskiej „Po prostu Miłość” tematem było wyjątkowe wydarzenie kulinarne, które odbyło się w miniony czwartek na terenie Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Przemyślu. Gościli tam przedstawicieli Stowarzyszenia UNUO z Chorwacji, którzy przeprowadzili CUPI’S SPOON –finał międzynarodowego konkursu gastronomicznego dla osób z niepełnosprawnościami.

W konkursie wzięło udział 10 podopiecznych przemyskiej Caritas z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Leżajsku oraz z Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu. Uczestnicy konkursu mieli do przygotowania posiłki w dwóch kategoriach: napój oraz danie główne. Ogólnopolskimi zwycięzcami konkursu zostali: Anna Czerwonka z WTZ w Leżajsku oraz Sebastian Krasuski z DPS w Przemyślu. Nagrodą dla zwycięzców jest dziesięciodniowy wyjazd na warsztaty gastronomiczne do Zagrzebia oraz audiencja u Papieża w Rzymie.

Zapraszamy do wysłuchania relacji z gastronomicznych zmagań.