W poniedziałek, 7 lutego 2022 r., w audycji Caritas Archidiecezji Przemyskiej „Po prostu Miłość” tematem wiodącym był zbliżający się Światowy Dzień Chorego, który przypada 11 lutego. W archidiecezji przemyskiej obchody będą miały lokalny charakter, bo uroczyste Eucharystie z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem lourdzkim zaplanowano w: Brzozowie, Przemyślu, Przeworsku, Łańcucie, Leżajsku, Jarosławiu, Krośnie, Sanoku i Ustrzykach Dolnych.

Do tego ostatniego miejsca, czyli parafii pw. Józefa Robotnika  zapraszał w trakcie programu ks. prał. Roman Szczupak, dziekan dekanatu Ustrzyki Dolne i proboszcz tej wspólnoty ;parafialnej. W trakcie audycji duszpasterz mówił m.in. czym powinien być i jak właściwie przeżyć Światowy Dzień Chorego.

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy

Msze św. zostaną odprawione w piątek11 lutego 2022 r. w następujących świątyniach naszej Archidiecezji:

• Brzozów – Bazylika pw. Przemienienia Pańskiego – godz. 9.30 – Abp Adam Szal
  • Przemyśl – Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Caritas ul. Słowackiego 85 – godz. 10.00 – Abp Józef Michalik
  • Przeworsk – Fara – pw. Ducha Świętego – godz. 10.00 – bp Stanisław Jamrozek
  • Łańcut – Fara – pw. św. Stanisława Biskupa – godz. 10.00 – bp Krzysztof Chudzio
  • Leżajsk- Fara – pw. Świętej Trójcy – godz. 10.00 – ks. Bartosz Rajnowski
  • Jarosław –  Kolegiata – pw. Bożego Ciała – godz. 10.00 – ks. Kazimierz Gadzała
  • Krosno – Centrum medyczno-charytatywne Caritas – godz. 10.00 – ks. Tomasz Stec
  • Sanok – Fara – pw. Przemienienia Pańskiego – godz. 10.00 – ks. Marcin Hunia
  • Ustrzyki Dolne – pw. Józefa Robotnika – godz. 11.00 – ks. Paweł Konieczny