8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Światło Nadziei” w Sanoku przygotowali z tej okazji dla płci pięknej, która zamieszkuje DPS niepowtarzalny pokaz trendów wiosna-lato 2021. Barwne stroje, wymyślne fryzury, ciężarki i kijki to nieodłączne elementy pokazu mody. Jak się bawić to na całego!

Męskie grono mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Światło Nadziei” przygotowało pokaz mody dla pań, które zamieszkują na co dzień placówkę. Pomysł na niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju pokaz trendów wiosna-lato 2021 pochodzi od Pauliny Fejdasz, która jest psychologiem w DPS-ie. Panom w całym przedsięwzięciu pomagali również terapeuci. Pokaz rozpoczął się od zagrania piosenki Andrzeja Rosiewicza „Najwięcej witaminy”. Na scenę wszedł elegancko ubrany konferansjer, w tle rozbrzmiewały dźwięki piosenki „Pretty Woman”. Prowadzący powitał gości, zapraszając ich na wyjątkowy pokaz trendów wiosna-lato 2021.

W rolę modelek wcieliły się najpiękniejsze mieszkanki DPS-u. Jako pierwsze swoje wdzięki wyeksponowała Sandra, która zaprezentowała hit mody wszystkich siłowni. Ubrana w czarno-czerwoną sukienkę oraz ciężarki z gracją przechadzała się po wybiegu. Miłośniczki ruchu mogą czerpać inspiracji od pani Elwiry, która podczas treningu potocznie nazywanego spacerem bez nart uwiecznia piękno przyrody i dzieli się z nim później ze znajomymi na Facebooku. Elwira spaceruje z kijkami do Nordic Walking i robi sobie popularne selfie telefonem komórkowym.

Imprezowe plany pokrzyżował pani Pauli koronawirus. Kobieta nie może doczekać się otwarcia dyskotek, dlatego robi wszystko, aby jak najszybciej z powrotem wpaść w wir zabawy. Ubrana w srebrzysty kombinezon słucha muzyki disco polo i ćwiczy nowe układy taneczne. Ostatnio nawet się zaszczepiła, aby otrzymać „covidowy” paszport imprezowy. Damy, które przede wszystkim cenią sobie wygodę i elegancję będą miały swoich własnych szoferów. Nieśmiała Tamara, która porusza się na wózku inwalidzkim, to kobieta z klasą, której słuchają się wszyscy panowie w DPS.

Ostatnim krzykiem mody są kobiece stroje, które zaprezentowały Matylda i Klotylda. Panie nigdy nie są zazdrosne o swój wygląd, ponieważ dla nich najważniejsze w trendach jest prawdziwa przyjaźń i wspólne wsparcie. Pokaz zakończył się występem wszystkich panów w kobiecych strojach oraz najserdeczniejszymi życzeniami skierowanymi dla mieszkanek Domu Pomocy Społecznej. Panie otrzymały również symboliczny kwiatuszek.

– Słowo „kobieta” może mieć wiele twarzy najważniejsze żeby „Ta Twarz” była zawsze uśmiechnięta i tego wam życzymy – powiedział jeden z prowadzących pokaz.

– Na uwagę zasługuje fakt, że w pokaz zaangażował się pan Grzegorz, który porusza się na wózku inwalidzkim. Bariery architektoniczne nie przeszkadzają w tym, aby się dobrze bawić. Pokaz prowadziło dwóch mieszkańców DPS-u. Jeden z nich jest niewidomy Jednak ma doskonale rozwinięte inne zmysły, nauczył się tekstu. Przy pomocy prostych gestów wiedział, kogo ma zapowiedzieć. To było nadzwyczajne wydarzenie dla naszych mieszkańców. Wszyscy się wyśmienicie bawili – podsumował wydarzenie Piotr Kobiałka, dyrektor DPS „Światło Nadziei”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 
https://tygodniksanocki.pl/2021/03/16/rewia-mody-na-dzien-kobiet/