W poniedziałek, 22 stycznia 2024 r., w kolejnym odcinku audycji „Po prostu Miłość” poświęconej działalności Caritas Archidiecezji Przemyskiej była okazja, by wysłuchać relacji z konferencji naukowej „Wolontariat w trosce o człowieka”, której organizatorem była przemyska Caritas i Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Przemyślu.

Dwuetapowe wydarzenie odbyło się w Jarosławiu w środę, 17 stycznia 2024 r., a następnego dnia w Sanoku. Dzięki temu z ideą wolontariatu łatwiej było dotrzeć do jak największej grupy osób zainteresowanych bezinteresowną pomocą drugiemu człowiekowi.

W konferencji m.in. wzięła udział Dorota Nowak-Manuchnik, p.o. Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Krystyna Wróblewska, Dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Magdalena Kmieciak-Pobuta, pełnomocnik przemyskiej Caritas ds. wolontariatu, ks. Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej wraz z zastępcami: ks. Tomaszem Stecem i ks. Pawłem Koniecznym. Na sali licznie zebrali się nauczyciele, opiekunowie kół wolontariatu i młodzież szkolna.

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy