Pomoc Ukraińcom organizuje Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Diecezji Rzeszowskiej. Przygotowuje miejsca dla uchodźców, zbiera pieniądze by wesprzeć tych, którzy ucierpieli w wyniku wojny. Z kolei podkarpacki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża rozpoczął w całym województwie zbiórkę opatrunków, kocy oraz ciepłej odzieży.
 

W związku z wojną na Ukrainie, Caritas Archidiecezji Przemyskiej już przygotowała w swoich ośrodkach rekolekcyjnych tysiąc miejsc dla uchodźców, którzy będą chcieli schronić się w naszym kraju. Zachęca także do włączenia się do ogólnopolskiej zbiórki pieniędzy na pomoc naszym wschodnim sąsiadom poprzez wysyłanie charytatywnych SMS-ów na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) o treści UKRAINA.

Pomoc organizuje także Caritas Diecezji Rzeszowskiej. W jej placówkach dach nad głową znalazło już kilkanaście osób, ale wciąż zgłaszają się kolejne. W najbliższą niedzielę przed wszystkimi kościołami – także w diecezji rzeszowskiej – odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek na pomoc Ukraińcom. Podobna akcja zostanie zorganizowana w Środę Popielcową.

Najbardziej potrzebne teraz rzeczy zbiera podkarpacki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Zbiórka prowadzona jest w 16 placówkach PCK na Podkarpaciu, między innymi w Dębicy, Stalowej Woli, Sanoku i Krośnie. Wszystkie dary trafią zarówno do przebywających w Polsce uchodźców, jak i potrzebujących za wschodnią granicą.

TVP Rzeszów Pomoc Caritas i PCK dla uciekających przed wojną