SERCE ZA SERCE

Związek Rodu Kątskich i Caritas Archidiecezji Przemyskiej zapraszają do udziału w akcji
„PODZIEL SIĘ BOŻONARODZENIOWYM PIERNICZKIEM”.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas rodzinnych spotkań, składania sobie życzeń, obdarowywania prezentami i wspólnego świętowania. Nie dla wszystkich jednak przeżywany czas wiąże się z radością, uśmiechem i nadzieją. Wielu z żyjących obok nas ludzi doświadcza samotności, choroby, izolacji, cierpienia, tęsknoty za bliskimi. Dla wielu z nas te dni nie będą w pełni rodzinne, szczęśliwe czy pomyślne.

Dostrzegając potrzeby ludzi chorych, cierpiących, samotnych oraz służb mundurowych zaangażowanych w obronę naszych granic, Związek Rodu Kątskich oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli, rodziny, dzieci i młodzież, grupy parafialne, Szkolne Koła Caritas, Koła Gospodyń Wiejskich, Domy Pomocy Społecznej, członków różnych stowarzyszeń oraz osoby indywidualne do włączenia się w wyjątkową akcję pieczenia świątecznych pierników i podzielenia się nimi z potrzebującymi.

Dołączcie wszyscy, którzy chcecie podzielić się radością wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu przy jednym stole, czyniąc piękne dzieło wypieku i zdobienia pierniczków.

Przyłączmy się, nie zasłaniając się brakiem czasu.

Pragniemy aby wszyscy, którzy zdecydowali się pomóc przygotowali pierniczki z podanego niżej przepisu (sprawdzonego), o czym mogli się już przekonać obdarowani przez nas w ubiegłym oraz bieżącym roku mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej CARITAS „Światło Nadziei” w Sanoku.

Akcja zaczyna się w poniedziałek 13 grudnia i trwać będzie do 20 grudnia br. Przygotowane pierniki należy zapakować  w woreczki celofanowe, nie foliowe i  przekazać do naszych placówek mieszczących się na terenie archidiecezji. Przygotowane przez Państwa pierniki, przed świętami przekazane zostaną do ludzi chorych, cierpiących, samotnych, seniorów, korzystających z usług przemyskiej Caritas a także do służb mundurowych, aktualnie przebywających na granicy Polsko-Białoruskiej.

Serdecznie zapraszamy do czynnego włączenia się w tą bardzo potrzebną akcję. Nasze zaangażowanie przyczyni się do piękniejszego i szczęśliwszego przeżycia tych świątecznych dni, wywoła uśmiech na wielu twarzach i doda nadziei na lepsze jutro. Niech nikt obok nas nie zostanie bez wsparcia i gestów życzliwości.

Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej