Wielki Post to czas, kiedy odbywają się różne nabożeństwa związane z Męką Pańską, a wśród nich szczególnym jest Droga Krzyżowa. Jak każdego roku Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Caritas Archidiecezji Przemyskiej Oddział Leżajsk przygotowały specjalne, plenerowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla osób niepełnosprawnych wokół kościoła pw. Świętej Trójcy w Leżajsku.

W spotkaniu modlitewnym, które odbyło się w piątek, 15 marca 2024 r., wzięli udział przedstawiciele szesnastu placówek z terenu całego Podkarpacia, co przełożyło się również na międzydiecezjalny wymiar tego nabożeństwa, bo oprócz ośrodków z archidiecezji przemyskiej były też ośrodki z diecezji rzeszowskiej, zamojsko-lubaczowskiej i sandomierskiej. Z osobami niepełnosprawnymi modlili się także pracownicy tych ośrodków i mieszkańcy Leżajska.

W poniedziałek, 18 marca 2024 r., w kolejnym odcinku programu „Po prostu Miłość”, audycji Caritas Archidiecezji Przemyskiej można było wysłuchać radiowej relacji z Drogi Krzyżowej dla osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy