W sobotę, 16 marca 2024 r. w sali widowiskowej Centrum Usług Senioralnych w Sanoku odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla Pracowników Caritas Archidiecezji Przemyskiej z Sanoka, Krosna, Zboisk, Ustrzyk Dolnych, Bukowska.

Dzień skupienia to okazja, aby każdy pracownik mógł skorzystać, chociaż na chwilę się wyłączyć, posłuchać nauk rekolekcyjnych. Na początku tego wydarzenia wszyscy pracownicy i wolontariusze udali się do kościoła pw. NSPJ w Sanoku, gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej celebrowanej przez księży: Tomasza Steca, Andrzeja Deca, Andrzeja Skibę oraz Artura Jańca.


Następnie przeszli do budynku CUS, gdzie wszystkich zgromadzonych w tym dniu pracowników przywitał dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ksiądz Artur Janiec, który nie ukrywał radości, że wszystkie miejsca zostały wypełnione. Podkreślił także, iż bardzo docenia pracę wykonywaną przez pracowników i wolontariuszy instytucji. Docenił ich zaangażowanie i chęci do niesienia bezinteresownej pomocy na rzecz ludzi potrzebujących.


Wsparciem duchowym dla zebranych pracowników służył ksiądz prałat Andrzej Skiba, który jest Honorowym Obywatelem Miasta Sanoka, w swojej wypowiedzi skupił się przed wszystkim na czystości sumienia oraz miłosierdziu względem drugiego człowieka. Pracownicy Caritas powinni być szczególnie uwrażliwieni na miłosierną pomoc niesioną innym, naszym wzorem powinna być rodzina Ulmów z Markowej, którzy niczym miłosierni samarytanie okazali serce potrzebującym Żydom.
W przerwie pomiędzy wystąpieniami prowadzono liczne, ciekawe rozmowy oraz delektowano się pyszną szarlotką upieczoną przez panie kucharki z DPS „Światło Nadziei” w Sanoku. Na koniec wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że już nie mogą doczekać się kolejnego Dnia Skupienia.

Dorota Smarzewska