Nieprzetarty Szlak to całoroczny cykl działań artystycznych – plastycznych, muzycznych, te­atralnych, których bohaterami są osoby z niepełnosprawnościami. Jest to ruch, który od 30 lat działa na terenach lubelszczyzny. Imprezy NS, między innymi ze względu na swój poziom artystyczny i organizacyjny, wpływają na odbiór osób z niepełno­sprawnościami w społeczeństwie – Polski, Ukrainy, Europy. Następuje wypracowywanie nowych, innowacyjnych metod pracy, rehabilitacji oraz popularyzacja pomysłów już sprawdzonych.
Koordynatorem i twórcą ruchu jest Michał Stanowski. Od wielu lat Fundacja Nieprzetartego Szlaku zajmuje się kształceniem instruktorów i opiekunów teatralnych.
Całoroczny cykl działań, warsztaty dla grup i instruktorów ma przygotować zespoły do przeglądu SANS – Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku w których mają możliwość zaprezentowania swojej twórczości teatralnej.
Z biegiem lat impreza nabrała szerokiego zasięgu na  terenach kraju i poza jej granicami. Zespół Wataha, Sanok Przystań i Słoneczna Jesień to zespoły teatralne z Dziennego Domu i DPS „Światło Nadziei” w Sanoku.

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia