Piękna, polska złota jesień za oknami, kolorowe liście, grzyby, kasztany, żołędzie i wrzosy…

W tym czasie, tradycyjnie spotykamy się na kolejnej edycji imprezy, która gromadzi osoby z niepełnosprawnościami z Powiatu Łańcuckiego. To już po raz 14  Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy Caritas w Wysokiej na czele z Panią Dyrektor Janiną Surmacz, Starostwo Powiatowe w Łańcucie ze Starostą Powiatu Łańcuckiego Panem  Adamem Krzysztoniem oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z Panią Dyrektor Joanną Dubiel – Sową, zorganizowali Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego, który w tym roku odbył się w gościnnych murach Sali Teatralnej Budynku Caritas w Łańcucie.

Organizacje zrzeszające osoby z niepełnosprawnościami prezentowały swój dorobek artystyczny – wystawy rękodzieła, przedstawienia teatralno-muzyczne. Każda osoba mogła przedstawić swój talent, a było ich bardzo dużo! W tym wydarzeniu wzięło udział 13 organizacji, które, jak co roku pięknie się zaprezentowały, wzbudzając zachwyt wśród zaproszonych gości.

Wydarzenie to uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Ksiądz Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal, Ksiądz Prałat Artur Janiec Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Ksiądz Paweł Konieczny Zastępca Dyrektora Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Ksiądz Prałat Feliks Paściak Proboszcz Parafii w Wysokiej, Ksiądz Grzegorz Garbacz Proboszcz Łańcuckiej Fary, Ksiądz Jakub Kostrząb Sekretarz Metropolity Przemyskiego, Starosta Łańcucki Pan Adam Krzysztoń z Dyrektorami poszczególnych Wydziałów, reprezentujące Posła na Sejm RP Pana Kazimierza Gołojucha – Kinga Nowak i Bernadeta Woś, w imieniu Burmistrza Miasta Łańcuta Pana Rafała Kumka – Pan Jarosław Reczek Sekretarz Miasta Łańcuta, Wójt Gminy Czarna Pana Edward Dobrzański, Wójt Gminy Markowa Pan Mirosław Mac, Komendant Powiatowej Policji w Łańcucie Inspektor Marek Mendoń, Zastępca Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Łańcucie Starszy Brygadier Jacek Rejman, Dyrektorzy palcówek kulturalno – oświatowych i sportowych działających na terenie Powiatu Łańcuckiego, Wykładowcy Uniwersytetu Rzeszowskiego Prof. Roman Pelczar oraz Dr Hubert Sommer, Dyrektorzy placówek kulturalno-oświatowych z Wysokiej, Dyrektorzy, Prezesi, Kierownicy placówek działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami z Powiatu Łańcuckiego.

Najważniejsi goście to osoby z niepełnosprawnościami, dla których impreza ta jest okazją do zaprezentowania swojej działalności, twórczości i talentów.  

Na koniec wszystkim uczestniczącym w tym wydarzeniu wręczono pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz upominki.

Całość imprezy uświetnił występ artystów z Rzeszowa – Panów Roberta i Witolda Walawender wraz z solistkami z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wszystko, co piękne, kiedyś musi się zakończyć… Zakończył się również 14 Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznej edycji Przeglądu serdecznie dziękujemy za pomoc, artystom za przygotowanie występów i wystaw rękodzieła, a gościom za obecność wśród nas.  

Do zobaczenia w przyszłym roku!