XXXI Światowy Dzień Chorego
„Miej o nim staranie” (Łk 10, 35)

Caritas Archidiecezji Przemyskiej wraz z Diecezjalnym Duszpasterzem Chorych, zapraszają księży kapelanów szpitali, wszystkich chorych, cierpiących, samotnych i niepełnosprawnych, przebywających w Domach Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domach Samopomocy, Warsztatach Terapii Zajęciowej, Domach Dziennego Pobytu na Mszę Świętą w intencji wszystkich chorych i cierpiących.

Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego abp. Adama Szala zostanie odprawiona w niedzielę, 12 lutego 2023 r. w Parafii pw. św. Małgorzaty w Wysokiej Łańcuckiej. Transmitowana będzie ona przez TVP Polonia.

12.30 – Konferencja dla chorych: Obraz dobrego Samarytanina jako przykład służby dla chorych – ks. Marcin Hunia

13.00 – MSZA ŚWIĘTA w intencji chorych i cierpiących pod przewodnictwem abp. Adama Szala

14.00 – Litania za chorych oraz obrzęd udzielenia Sakramentu Chorych

15.00 – Poczęstunek

Prosimy również Księży Proboszczów o zorganizowanie Mszy Świętej w intencji chorych w swoich parafiach.

Z wyrazami szacunku:
ks. Marcin Hunia