We wtorek, 20 grudnia zakończyła się organizowana przez Związek Rodu Kątskich i Caritas Archidiecezji Przemyskiej wyjątkowa, przedświąteczna akcja: „PODZIEL SIĘ BOŻONARODZENIOWYM PIERNICZKIEM”. Podstawowym celem tej ogólnodiecezjalnej inicjatywy było dotarcie z przygotowanymi własnoręcznie piernikami, do ludzi najbardziej potrzebujących a zwłaszcza do różnego rodzaju służb mundurowych stacjonujących aktualnie na granicy Polski z Białorusią.

Trwająca kilka dni akcja, stała się dla wielu ludzi wyjątkowym impulsem do podzielenia się sercem, czasem i zaangażowaniem, by choć w niewielkim stopniu przyczynić się do piękniejszego i radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Prowadzona inicjatywa spotkała się z życzliwym przyjęciem  i wielkim zaangażowaniem, którego wyraźnym dowodem stały się dostarczone w ostatnich dniach do biura Caritas w Przemyślu kolorowe pierniki. Wśród ofiarodawców znalazły się zarówno osoby indywidualne, rodziny, duchowni, samorządowcy, pracownicy Radia Fara, pracownicy i podopieczni placówek Caritas, członkowie lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich jak i uczniowie miejscowych szkół.

Wszystkim zaangażowanym w tę akcję wyrażamy słowa wdzięczności i uznania. Dziękujemy za wrażliwość, okazane serce i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że włożony trud zaowocuje radością z faktu dzielenia się z potrzebującymi oraz przyczyni się do umacniania w naszych rodzinach oraz środowiskach międzyludzkiej wrażliwości i solidarności.

Łącznie przygotowano 50 000 pierników, które odpowiednio zapakowane, we wtorkowe popołudnie wyjechały do Białej Podlaskiej, skąd zostaną dostarczone do żołnierzy, funkcjonariuszy policji, straży granicznej, straży ochrony kolei oraz wojsk obrony terytorialnej, spędzających ten wyjątkowy, świąteczny czas z dala od najbliższych. Ufamy, że ten drobny gest, dla wielu – z rodzinnych, podkarpackich stron – wywoła serdeczny uśmiech, będzie dowodem pamięci i wielkiej wdzięczności za trud i służbę na rzecz naszej Ojczyzny oraz doda sił i nadziei w tym niełatwym zadaniu.