Sebastian Krasuski – podopieczny Domu Pomocy Społecznej z Przemyśla, wygrał konkurs kulinarny organizowany dla osób z niepełnosprawnościami. W nagrodę będzie mógł pojechać do Chorwacji i tam pokazać swój kucharski talent. Musi mu jednak towarzyszyć opiekun, a jego wyjazd to koszt 8 tysięcy złotych. Dlatego na portalu „zrzutka.pl” trwa zbiórka na ten cel. Liczy się każde wsparcie.

Pan Sebastian ma 27 lat, a od 3. jest podopiecznym prowadzonego przez Caritas Domu Pomocy Społecznej im. świętego Brata Alberta w Przemyślu. Na jego kucharski talent zwrócili uwagę terapeuci podczas zajęć kulinarnych prowadzonych w placówce. Dlatego zgłosili go do konkursu CUPIS SPOON, organizowanego dla osób z niepełnosprawnościami. Jego ogólnopolski finał odbył się w tym roku w Przemyślu.

Sebastian Krasuski

-Na konkurs przygotowałem proziaki z sosem mango, z kurczakiem i rukolą.

Pan Sebastian miał na to 10 minut. Ale poradził sobie znakomicie i to właśnie jego danie zostało uznane za najlepsze podczas zawodów. Jury doceniło także koktali owocowy przygotowany przez Annę Czerwonkę – z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Leżajsku.

Nagrodą jest 10-dniowy wyjazd na finał konkursu CUPIS SPOON, w Chorwacji. W konkursie będą brać udział osoby z niepełnosprawnościami z ponad 20 państw – będą tam gotować, uczyć się nowych potraw oraz poznawać nowych ciekawych kucharzy i zwiedzać Chorwację. W planach jest także wizyta w Watykanie oraz audiencja u papieża.

Pan Sebastian ogromnie cieszy się z wyjazdu – pierwszego takiego w jego życiu. Ale w związku z niepełnosprawnością nie może pojechać sam. Potrzebuje opiekuna, który z nim pojedzie.

Dlatego na portalu zrzutka.pl zbierane są pieniądze właśnie na wyjazd opiekuna pod hasłem „Pomóżmy niepełnosprawnemu Sebastianowi zrealizować marzenia o gotowaniu”. Koszt to 8 tys. zł. Liczy się każde wsparcie. Na razie udało się zebrać 2,5 tys. zł.

Pomóc można tu:

Zapraszamy do obejrzenia na TVP RZESZÓW