W piątek 27 maja 2022 r. tuż przed Dniem Dziecka, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie działające jako Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Powiecie Krośnieńskim, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Krośnie i Stowarzyszeniem Generacje Plus, w godzinach popołudniowych, zorganizowało imprezę plenerową z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

W programie zabawy znalazły się: gry i zabawy, zajęcia muzyczne i plastyczne, dmuchańce dla dzieci, bańki mydlane, fotobudka, malowanie twarzy i warkoczyki.

Malowanie twarzy i plecenie warkoczy, a także kręcenie loków na włosach zostało przeprowadzone przez uczennice Zespołu Szkół im. S. Szpetnara w Krośnie pod opieką Pani Anety Nowotyńskiej.

Ponadto, dzięki uprzejmości Prezesa Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, dzieciaki wraz z opiekunami miały możliwość przejechania się Ciuchcią po ulicach Krosna.

Słodki poczęstunek przygotowała Cukiernia W-Zetka z Krościenka Wyżnego.

Z zaproszenia na zabawę skorzystały dzieci z rodzin zastępczych i inne, które w tym dniu odwiedziły Ogródek Jordanowski na ul. Grodzkiej w Krośnie. Dzieci chętnie brały udział w zorganizowanych zajęciach, konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorkę. Za swoją aktywność dzieciaki otrzymywały nagrody i prezenty przekazane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Śmiechu i radości nie było końca. Ponadto dla dorosłych i starszych dzieci zostało przeprowadzone szkolenie z pierwszej pomocy przez ratowników Pogotowia Ratunkowego, dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Krośnie.

W imprezie wzięli udział również członkowie Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci w Krośnie, którzy mieli własne stoisko z grami i zabawami dla dzieci i dorosłych.

Podczas imprezy, prowadzona była promocja rodzinnych form opieki ze strony pracowników PCPR i MOPR, związana nie tylko z rozdawaniem ulotek, ale informacją czym są rodziny zastępcze, czym się zajmują i jak można zostać rodzicem zastępczym.

Impreza miała na celu nie tylko promocję rodzicielstwa zastępczego, ale również była swego rodzaju podziękowaniem za wkładane serce, trud w wychowanie i opiekę nad dziećmi pozbawionymi właściwej opieki i wychowania w rodzinach naturalnych.

Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy byli bardzo zadowoleni ze spotkania, dlatego będziemy chcieli ponowić imprezę za rok. Już dziś zapraszamy!

Wszystkim Uczestnikom, Sponsorom i Osobom Współpracującym przy organizacji imprezy z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego serdecznie dziękujemy!!!

Sponsorzy i podmioty wspierające organizację imprezy, alfabetycznie:
Caritas Archidiecezji Przemyskiej
Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno