W dniu 23.06.2022 na terenie Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu, odbył się piknik w celu upamiętnienia naszego patrona Świętego Brata Alberta. Zakonnik był powstańcem i artystą, który urodził się w rodzinie szlacheckiej, ale całe swoje życie poświęcił ubogim, prowadząc przytułki dla bezdomnych. Święty rezygnując z dotychczasowego życia, oddał się pomocy najbiedniejszym, zakładając zgromadzenia zakonne albertynów i albertynek.

Nasze świętowanie rozpoczęło się od Mszy Świętej, której przewodniczył Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej Ks. prał. Artur Janiec.

W plenerowej imprezie udział wzięli zaproszeni podopieczni z placówek Caritas z Sanoka, Kąkolówki, Leżajska i Przemyśla. W programie przewidziano szereg drużynowych konkurencji sportowych tj. przeciąganie liny, tor przeszkód, strzał na bramki, rzut do kosza oraz rzucanie lotkami do tarczy.

Impreza sportowa nie mogła odbyć się bez medali i dyplomów dlatego po zakończonych rozgrywkach odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom oraz drobnych upominków dla pozostałych zawodników biorących udział w zawodach. Uroczystość uświetnił występ Seniorek z Klubu Seniora Caritas w Przemyślu: „Młodzi Duchem”.

Zaproszeni goście mogli spróbować lodów oraz domowych ciast przygotowanych przez naszych pracowników. Jedną z atrakcji była również możliwość krótkiej przejażdżki zabytkowym motocyklem, z której mógł skorzystać każdy uczestnik pikniku.

Piknik zakończył się zabawą taneczną, która dostarczyła zebranym gościom wiele radości. Uśmiechy i pozytywne emocje na długo pozostaną w naszej pamięci.

Wszystkim uczestnikom, sponsorom, pracownikom oraz osobom zaangażowanym w organizację pikniku serdecznie dziękujemy.

Iwona Fudali – Dyrektor DPS w Przemyślu