W poniedziałek, 17 października 2022 r., w kolejnej audycji Caritas Archidiecezji Przemyskiej „Po prostu Miłość” poznaliśmy pięć nowych bezpłatnych wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, które powstały w ostatnim czasie na Podkarpaciu. Nowe placówki otwarto w Jarosławiu, Sanoku, Leżajsku, Błażowej Dolnej i Lubaczowie.

Do tej pory Caritas Archidiecezji Przemyskiej prowadziła takie bezpłatne wypożyczalnie w Przemyślu, Ustrzykach Dolnych, Krośnie i Wysokiej. Teraz miejsc jest więcej i proporcjonalnie przybyło sprzętu rehabilitacyjnego.

Gośćmi programu były: Agnieszka Kędzierska ze Stowarzyszenia „Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas”, która odpowiada za wypożyczalnię w Jarosławiu przy parafii pw. NMP Królowej Polski oraz Weronika Chlebek z Fundacji „Amico”, odpowiedzialna za analogiczną placówkę w Błażowej Dolnej. Podczas audycji można było dowiedzieć się kto może wypożyczyć sprzęt, czym dysponują wypożyczalnie, jakie formalności trzeba spełnić i gdzie znajdują się nowe placówki.

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy

Dane kontaktowe do wypożyczalni:

JAROSŁAW
ul. 3 Maja 12, 37-500 Jarosław
Mateusz Ulma
Agnieszka Kędzierska
e-mail: wypozyczalnia.jaroslaw@caritas.pl
siedziba przy parafii Królowej Polski w Jarosławiu

SANOK
ul. Kościelna 1, 38-500 Sanok
Kinga Rogus- Pelczar
e-mail: wypozyczalnia.sanok@caritas.pl