W poniedziałek, 7 czerwca 2021 r., tematem cotygodniowej audycji Caritas Archidiecezji Przemyskiej „Po prostu Miłość” było Lokalne Centrum Wsparcia Środowiskowego Zaburzeń Psychicznych w Krośnie.

O funkcjonowaniu tej placówki opowiedziała Agnieszka Zygarowicz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie, a jednocześnie koordynator Lokalnego Centrum Wsparcia Środowiskowego Zaburzeń Psychicznych w Krośnie.

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy

W okresie od 1 października 2020 roku do 30 września 2023 roku Caritas Archidiecezji Przemyskiej realizuje projekt „Lokalne Centra Wsparcia Środowiskowego Zaburzeń Psychicznych w Przemyślu, Krośnie, Sanoku i Leżajsku” współfinasowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności usług zdrowotnych na rzecz co najmniej 400 osób z zaburzeniami psychicznymi z powiatów: m. Przemyśl, Krosno, sanocki i leżajski, potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu poprzez ofertę działań psychoprofilaktycznych i terapeutycznych.

Formy wsparcia: wsparcie psychologiczne  i terapeutyczne, zorganizowanie i koordynację odpowiedniej opieki, diagnozę problemów, tworzenie warunków życia sprzyjających rozwijaniu zasobów zdrowia psychicznego, pomoc psychologa na 2 poziomach: dla osoby, która jest chora, ale także dla rodziny.