4 września 2022 roku Centrum Medyczno – Charytatywne Caritas w Krośnie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie zorganizowało piknik sportowy dla dzieci i rodzin z terenu Miasta Krosna i Powiatu Krośnieńskiego pod nazwą: II Sportowy Piknik Rodzinny na rzecz Hospicjum w Krośnie, który jest kontynuacją „Dobroczynnego Biegu Nadziei”.

Instytucjami wspierającymi to wydarzenie były: Powiat Krośnieński, Miasto Krosno i Gmina Wojaszówka. Portal terazkrosno i Radio Fara sprawowały patronat medialny.

W bogatym  programie Pikniku znalazły się biegi dzieci na różnych dystansach w zależności od wieku dziecka, gry, zabawy i animacje dla dzieci – malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, bańki mydlane, dmuchańce. Zorganizowano również pokazy sprzętu ratowniczo – gaśniczego oraz wysokościowego – dzieci mogły się wspinać po wiszącej drabince, następnie zjeżdżać po linie na dół, zawody pożarnicze dla całych rodzin. Atrakcją był symulator dachowania WORD oraz lot balonem CELFAST na uwięzi. Nie zabrakło również „małej gastronomii”, tj. lodów, popcornu, waty cukrowej.

Imprezę uświetniły występy młodych artystek ze Studia Wokalno – Instrumentalnego Krzysztofa Zajdla z Krosna oraz zespołu muzycznego Chillout z Krościenka Wyżnego. Cieszy również fakt, że przy pięknej wrześniowej pogodzie bawiło się znacznie więcej rodzin, niż w ubiegłym roku.

Serdeczne podziękowania należą się osobom bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie imprezy, tj. pracownikom Centrum Medyczno – Charytatywnego Caritas w Krośnie, pracownikom krośnieńskiego MOSiRu na czele z Panem Krzysztofem Podkulem – prowadzącym imprezę,  Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 im. Szpetnara w Krośnie, Sieci Sklepów „S”, Firmie „Cellfast” w Krośnie, Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustynach oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania Pikniku.

BÓG ZAPŁAĆ I DO ZOBACZENIA ZA ROK!