W poniedziałek, 6 czerwca 2022 r., w kolejnym programie Caritas Archidiecezji Przemyskiej z cyklu „Po prostu Miłość” gościem była Ewa Gryc z Podkarpackiej Akademii Przedsiębiorczości, która przypomniała cele i zadanie realizowane w ramach projektu „Terapeutyczne obiadowanie”. Rekturtacja trwa od 7 do 30 czerwca br.

Projekt jest realizowany przez  Caritas Archidiecezji Przemyskiej w partnerstwie z Podkarpacką Akademią Przedsiębiorczości.

Na początku Krasnostawskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych testowało innowacyjny pomysł przygotowywania i dostarczania do domów seniorów obiadów terapeutycznych. W działanie to zaangażowany był, prowadzony przez Stowarzyszenie, Warsztat Terapii Zajęciowej (WTZ). Uczestnicy WTZ – osoby z niepełnosprawnością intelektualną – gotowali i dostarczali posiłki. Dwudaniowe obiady przygotowywane były według menu skonsultowanego z dietetykiem i dostarczane do domów seniorów. To rozwiązanie bardzo się spodobało. Korzyści były wszechstronne: seniorzy dostawali regularne, ciepłe, zdrowe obiady. Nawiązywali nowe relacje, czuli się członkami szerszej wspólnoty, byli mniej samotni.

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy