Wyjazd w Bieszczady

W dniach 11.10-13.10.2022 r. uczestnicy oraz pracownicy WTZ Leżajsk wraz z gośćmi: WTZ Oleszyce, WTZ Caritas w Ropczycach, Dom Pomocy Społecznej im.Świętego Brata Alberta w Przemyślu – Caritas. oraz DPS Sanok wzięli udział w wycieczce w Bieszczady w ramach z projektu „Bezpieczne podróżowanie osób z niepełnosprawnością”. Było mnóstwo atrakcji, m.in. przejazd kolejką gondolową nad Soliną, spacer z pięknymi widokami po wieży widokowej, spacer po solińskiej zaporze, ognisko, gry zespołowe, spacery, warsztaty plastyczne oraz ulubiona aktywność naszych uczestników, czyli… dyskoteka!

 

Wyjazd do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

W dniu 05.10.2022 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Starym Mieście i Rudniku nad Sanem wraz z pracownikami odwiedzili Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Oprócz zwiedzania brali również udział w zajęciach garncarskich.

 

Szkolenie z pierwszej pomocy

W dniach 26.09-29.09.2022 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Starym Mieście i Warsztacie Terapii Zajęciowej w Leżajsku odbyły się spotkania z Ratownikiem Medycznym, aby pokazać jak zachowywać się w różnych sytuacjach, które mogą nas spotkać w życiu, np. w czasie podróży.

W szkoleniach brały udział osoby z niepełnosprawnością z powiatów: niżańskiego, leżajskiego, lubaczowskiego oraz przemyskiego.